Yok Artık! Dedirtecek Yaşanmış 3 Olay

1 dakikada okuyabilirsiniz


Yeryüzünde illaki daha enteresan vakalar vardır, ancak bizlerin en çok dikkatini çeken üç vakayı derledik ve sunduk. 🙂

 1. 1 Uykusuz Otuz Yıl


  Hai Ngoc olarak bilinen altmış dört yaşındaki Tay Ngoc, 1973'te bir yaralanma sonra uyuyamadığını ve 11,700'den fazla ardışık uykusuz gecede sonsuz sayıda koyun saydığını söyledi. “Uykusuzluğun sağlığımı etkileyip etkilemediğini bilmiyorum. Ama ben hala sağlıklıyım ve diğerleri gibi normal şeyler yapıyorum ”dedi. Her gün  4 km'lik yolda iki adet 50 kg'lık gübre taşıyabildiğini de sözlerine ekledi. Karısı ise şöyle konuştu!

  “Kocam iyi uyurdu, ama o günden sonra ki günlerde içki bile onu indiremedi.” Ngoc, tıbbi muayenede, doktorların karaciğer fonksiyonlarında küçük bir düşüş dışında herhangi bir sağlık sorunu olmadığını söyledi. Çiftçilik yapan Ngoc, dağın eteklerinde ve bütün gün domuzlarla ve tavuklarla ilgileniyor. Altı çocuğu, Que Trung'daki evlerinde yaşıyor. Ngoc, ekstra çiftlik işi yapmış ve balık yetiştirmek için iki büyük gölet kazmış.

 2. 2 İkinci Dünya Savaşından Sonra 28 Yıl Saklandı


  Shoichi Yokoi, 1941'de Japon İmparatorluk Ordusu'na askere alınan ve kısa bir süre sonra Guam'a gönderilen bir askerdi. 1944'te Amerikan kuvvetleri tarafından bulunduğu ada kuşatılınca  saklandı.

  24 Ocak 1972'de Yokoi, adanın sakinleri tarafından Guam'ın uzak bir bölümünde keşfedildi. II. Dünya Savaşı'nın sona erdiğini öğrendikten sonra bile yeraltı orman mağarasında saklandı. Japonya'ya döndüğünde, paslı tüfeğini elinde tutarak “Hayatta kalmak çok utanç verici” dedi.

 3. 3 1988'den Beri Havaalanında Yaşıyor


  Mehran Karimi Nasseri, 8 Ağustos 1988'den beri Charles de Gaulle Havalimanı'ndaki Terminal One'ın çıkış salonunda yaşayan İranlı bir mültecidir. Bir olay sonrası hapse atıldı, işkence gördü ve ülkesinden kovuldu. Ardından birçok Avrupa ülkesine iltica başvurusunda bulundu.

  Birleşik Krallığa gitmeye karar verdiğinde, Charles de Gaulle Havaalanı'nda soyulduğunu farketti.  Ardından ise  her şeyerağmen uçağa binmeyi başardı, ancak Heathrow'a gerekli belgeleri olmadan geldiğinde, Heathrow yetkilileri onu Charles de Gaulle'ye geri gönderdi. Nasseri, kimliğini ya da mülteci statüsünü Fransız yetkililere kanıtlayamadı ve kağıtsız gezginler için bir bekleme alanında kalmaya başladı. Onca yıl boyunca herkesin ona kayıtsız kalması, insanlığın utanç verici bir hal almasına neden oldu desek, abartmış olmayız. Bu konu üzerine film dahi yapılmış durumda.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
OHA! OHA!
0
OHA!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Alkış Alkış
0
Alkış
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun