Yakın Gelecekte Ortaya Çıkacak 5 Meslek

1 dakikada okuyabilirsiniz


Murat Erdör, Dijital Dönüşüm Danışmanı’dır. Gelecekte iş dünyasının içinde yeni mesleklerin yer alacağını belirterek, adlarını sıkça duyacağımız mesleklerden bazılarını şu şekilde sıraladı. Bizde bunları sizlerle paylaşacağız.

Dijital dedektif

Gelecekte bilgilerin işlenmesi ve saklanması bilgisayar sistemleri aracılığıyla olacak. Bu işlemler dijital ortamda bilgi saklama şeklinde gerçekleşecek. İşleme ve güvenlik konuları herkes için önem taşıyacak. Bu alanda uzmanlaşmış elemanlara da ihtiyaç duyulacak.

Çöp mühendisi

Dünya nüfusunun artmasıyla birlikte ortaya çıkan atık sorunu buna paralel olarak artacak. Bu atıkların doğru şekilde değerlendirilmesi çabası ortaya çıkacak. Çöp Mühendisliği adlı bu meslek buna yönelik ortaya çıkacağa benziyor.

Alternatif enerji danışmanı

Gelecekteki hayatınızda doğru yakıtı kullanmak çok önemli olacak. Eviniz, iş yeriniz, sosyal alanlarınız gibi... "Alternatif Enerji Danışmanlığı”, sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımı açısından çok önem taşıyor.

Tıbbi danışmanlar

Belki de gelecekteki ameliyatları robotlar ya da robot sistemleri yapacak. Bu mümkün olabilir. Bundan dolayı bu tip robotların üretimi hem de bakım ve yenilenmeleri konusunda ilgilenecek uzmanlara ihtiyaç duyulacak. Böyle düşünürsek tıbbi alanı makineler  ve robotlar tıbbi alanı ele geçirecek. Buda tıbbi danışmanlar meslek grubunu ortaya çıkartacak.

Uzay Host yada Hostesi

Bu bize ilginç gelse de gelecekte uzay turizmi ortaya çıkacak. Mars’a yolculuk gelecekte biz bekleyen eğlenceli geziler arasında yer alacak gibi duruyor. Uzay Pilotu, Uzay Turu Rehberi, Uzay Host ya da Hostesi gibi gelecekte yeni çalışma alanları için yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulacak.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
OHA! OHA!
0
OHA!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Alkış Alkış
2
Alkış
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun