Türk Sinemasının En ‘Baba’ Karakterleri

Türk sinemasının en baba karakterlerine hayat veren oyuncular... 1 dakikada okuyabilirsiniz


Türk sinemasının tadı tuzu, unutulmaz 20 baba karakterinin buluştuğu listede, bazen karşımıza alıp bağırıp çağırmak istediğimiz, bazen de göğsüne yüzümüzü saklayıp saatlerce ağlayabileceğimiz en ‘baba’ oyuncular bulunuyor. İşte o listedeki isimlerden bazıları…

 1. 1 Münir Özkul


  "Ben Yaşar Usta" replikleri ile akıllarımıza kazınmış Münir Özkul, Türk sinemasının mihenk taşlarından. Mahmut hoca, Yaşar usta ve diğerleri… Hangi role bürünse kendini sevdiren, Türk tiyatrosuna da yıllarca emek vermiş, İsmail Dümbüllü ödüllü usta oyuncumuz.  

 2. 2


  Usta oyuncu ali-cengiz oyunlarını seven, paragöz baba karakterlerinde başı çeker. Aynı zamanda Şener Şen'imizin babasıdır.

 3. 3 Ayhan Işık


  Yakışıklı efsane. Sezercik filmlerinin iyi yürekli, tatlı babası.

 4. 4 Erol Taş


  Oynadığı kötü karakterler sebebiyle, normal hayatta da halk tarafından hep kötü bilinmiştir. Filmlerde kötü ağa, mafya babası, sevenleri ayıran, adam öldüren rollerden tanırız. Gerçek hayatta ise pamuk gibi bir kalbi vardır.  

 5. 5 Hulusi Kentmen


  300 civarı filmde rol almıştır. Dış mizacı pos bıyıkları sebebiyle biraz sert gözükse de, aslında yumuşacık bir kalbi vardır. Sinemanın tatlı-sert, tatlı-kaçık şefkatli babasıdır.

 6. 6 Nubar Terziyan


  Sinemanın pamuk dedesi, iyi yürekli aile reisi rolleriyle tanınır. Öyle bir gülüşü, öyle bir duruşu vardır ki, naifliğine hayran bırakır.  

 7. 7 Şevket Altuğ


  Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Konservatuvarını bitirdikten sonra Ankara Sanat Tiyatrosu ve Dostlar Tiyatrosu'nda birçok oyunda rol alır. Hala şarkısını dinlediğimizde gözlerimizi yaşartan Süper Baba dizisinin babası Fiko rolü ile yüreklerimizde yeri ayrıdır.  

 8. 8 Gazanfer Özcan


  Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Tiyatrosu'nu, eşi ile birlikte kurdu. Yıllarca, birçok sinema ve televizyon projesinde yer aldı. Kendisini ölümünden önce son olarak yer aldığı Avrupa Yakası dizisinin, Tahsin baba rolü ile hatırlarız.

 9. 9 Savaş Dinçel


  Ali Poyrazoğlu, Ankara Sanat Tiyatrosu gibi birçok tiyatroda oyuncu olarak yer almış, kuruluşundan itibaren Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Kendisini, Ekmek Teknesi dizisinin yufka yürekli kız babası Nusret rolü ile sevmişizdir. Aynı zamanda karikatüristtir.

 10. 10 Mümtaz Ener


 11. 11 Vahi Öz


  Kaynak: Habertürk


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
OHA! OHA!
0
OHA!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Alkış Alkış
0
Alkış
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun