Tarkan Yavaş: Oktar’a operasyon bir İngiliz komplosu, FETÖ ve PKK ile mücadele ediyoruz

Tarkan Yavaş, Oktar'a yönelik operasyonun İngiliz devletinin komplosu olduğunu belirterek, kanunlara saygılı olarak hareket ettiklerini ve suçlamaların iftira olduğu10 dakikada okuyabilirsiniz


Tarkan Yavaş, Oktar'a yönelik operasyonun İngiliz devletinin komplosu olduğunu belirterek, kanunlara saygılı olarak hareket ettiklerini ve suçlamaların iftira olduğunu söyledi. Oktar'a yakın isimler olarak bilinen Teknik ve Bilim Araştırma Vakfı Başkanı Yavaş ve İbrahim Seral Köprülü Adnan Oktar'ın gözaltına alınması ile ilgili Euronews Türkçe'nin sorularını cevapladı.

"Suçlamaların iftira olduğu apaçık ortada"

Suçlamaların kabul edilemez olduğunu belirten Teknik ve Bilim Araştırma Vakfı Başkanı Tarkan Yavaş "Basındaki bilgilerin çoğu son derece yanlış. Son derece yönlü. Mesela silahlardan söz ediliyor. Bizim silahlarımız ruhsatlı. Bütün arkadaşlarım tertemiz. Hiç birinin adli sicil kaydı yok. Bunların komplo olduğu, bunların iftira olduğu İngiliz devletinin uzantıları olan karanlık kesimlerin birer iftirası olduğu apaçık ortada. Devletimizin kolluk kuvvetlerini de bu şekilde yanıltıcı bilgiler ile yönlendiriyorlar. Daha önce de böyle oldu. 1999 yılında da aynı şekilde benzer bir operasyon yaptılar ve sürekli delil aradılar. Sonunda yine bir şey çıkmadı yine bir şey çıkmayacak. Kanunlara son derece hürmetkarız. Bunlar anlaşılacak." dedi.

İbrahim S. Köprülü@Koprulu_Seral · 20hEn réponse à @Koprulu_Seral

Adnan Oktar ve BAV Camiasına yönelik yapılan iftira ve yalan dolu komplo hakkında Tarkan Yavaş'tan KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU pic.twitter.com/tSv8AA5h8h

İbrahim S. Köprülü@Koprulu_Seral

Sayın Adnan Oktar hakkında on yıllardır iftiralar atılır, yalanlar uydurulur. Oysa kendisinin adli sicil kaydı, diğer bütün arkadaşlarımız gibi tertemizdir. Tek bir suçu dahi yoktur. pic.twitter.com/OHMjIQoBJu

15:10 – 11 juil. 2018

Voir l'image sur Twitter

"Komplo hazırlığı olduğunu daha önce duyurmuştum"

Türkiye'de yaşadığını ve bir yere gitmediğini ifade eden Yavaş "Adnan Oktar hocamızın İngiliz istihbaratına yönelik iki cilt kitabı çıktı. İngiliz derin devletinin yapmış olduğu oyunlar ile ilgili ve Türk milletine karşı, dünyada birçok millete karşı yaptığı zulümle ilgili kitapları çıktı. Hemen ardından Türkiye'ye İngiliz istihbaratının önemli insanları gönderildi ve ben Bilim Araştırma Vaktı Başkanı olarak bu konuda önce 1 Haziran'da daha sonra 28 Haziran'da bu kişilerin gelmesi ile vakfımıza karşı bir komplo hazırlığı olduğunu zaten duyurdum. Ve bunu da kendi sosyal medya hesabımdan paylaştım." şeklinde konuştu.

Tarkan Yavaş@tarkan_yavas

Adnan Oktar'a karşı atılan iftiralara cevaplar;

Tarkan Yavaş@tarkan_yavas

28 Haziranda, camiamıza karşı bir komplo hazırlığı olduğunu kamuoyuna ve ilgili makamlara bu şekilde duyurmuştum:

Voir l'image sur TwitterVoir l'image sur TwitterVoir l'image sur TwitterVoir l'image sur Twitter

20:27 – 11 juil. 2018

Informations sur les Publicités Twitter et confidentialité

"FETÖ ve PKK ülkeyi parçalamak isteyen İngiliz istihbaratının uzantıları"

Tehlikeye daha önce dikkat çektiklerini ifade eden Yavaş " İngiliz derin devletinin uzantıları olan PKK ve FETÖ gibi yıkıcı örgütlere karşı fikren mücadele ediyoruz. İngiliz derin devleti bizi fikren susturamayacağı için böyle komplolarla yanlış bilgilerle yok etmeye çalışıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan daha önce "Hala FETÖ'yü Türkiye'de sistemden temizleyemedik" dedi. Biz bu tehlikeye daha önce de dikkat çekmiştik. Bugün Türkiye'de homoseksuelliğin yayılmasını sağlayanlar, ülkeyi bölmeye çalışanlar hep aynı karanlık gücün parçası."

"Tecavüz iddialarının ispati yok"

Yavaş, hareket içerisinde tecavüz olayları yaşandığını iddia eden Ceylan Özgül'ün söylediklerine ise "bu tür iddialar son derece yanlış, son derece hatalı. Büyük iftiraların hiç bir delili, ispatı yok" dedi.

İbrahim S. Köprülü@Koprulu_Seral

Devletimizin her zaman yanındayız.
🔴İngiliz derin devletini deşifre ettiğimiz andan itibaren yüzlerce sahte ihbar ve komployla karşı karşıya kalıyorduk.🔴Bu son operasyon da aklanmamıza vesile olacaktır Allah'ın izniyle. Tuzaklar kanun ve hukukla bozulacak evelAllah.

08:56 – 11 juil. 2018

Informations sur les Publicités Twitter et confidentialité

"Devletimize güveniyoruz, aklanacağımızı biliyoruz"

29 yıldır hareketin içinde bulunan İbrahim Seral Köprülü ise casusluk iddialarının komik iddialar olduğunu belirterek "Suçlamalar asılsız, bizler devletimize güveniyoruz kısa süre içinde aklanacağımızı biliyoruz. 28 Şubat döneminde kamuoyunu yönlendirmek için korkunç olaylar yaşandı. Bu duruma benzer olaylar yaşanıyor. Ne milletimiz ne devletimiz böyle şeylere kanmaz. Biz kültürel anlamda, bilimsel anlamda faaliyet yapan bir vakıfız, yaptığımız faaliyetler ortada. 5 binden fazla konferanslar var, fahri başkanımız Sayın Adnan Oktar'ın 300'den fazla kitabı var. Bine yakın internet siteleri var. Yurtiçi, yurtdışı konferanslar var, 5 binden fazla makalesi yayınlanmış dünyanın dört bir tarafında çok önemli dergilerde, böyle bir camiayız. Bizim bu tür olaylarda ne işimiz olabilir." ifadelerine yer verdi.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
OHA! OHA!
1
OHA!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Alkış Alkış
0
Alkış
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun