Sizi Hayata Sımsıkı Bağlayacak 7 Pozitif Duygu

İnsan Çok Harika Bir Varlık. Peki Kendi Gücünüzün, Yapabileceklerinizin Farkında mısınız?Kendini Keşfet ki Dünyan Güzelleşsin. 1 dakikada okuyabilirsiniz


 1. 1 Özgüven


  Özgüven size cesaret verir, kendiniz gibi olmayı sağlar. Beyin bir işi yapabileceğine ikna olursa onu mutlaka yapacaktır fakat bunun önündeki en büyük engel özgüven eksikliğidir. Başkalarının ne dediğini umursamayın, kendinizin ve yapabileceklerinizin farkına varın.

 2. 2 Vefa


  Sizi sevenleri ve sizden sevgi bekleyenleri asla ihmal etmeyin. Vefa bir insandaki en değerli özelliklerden biridir.

 3. 3 Hoşgörü


  Farklı olmak ayrıcalıktır. İnsan beyini sürekli farklılık ve değişiklik arzular. Size benzemeyen her kim varsa o sizin için yeni bir ufuk ve ayrıcalıktır. Hoşgörü koşulsuz sevmenin ilk adımıdır.

 4. 4 Neşe-Sevinç


  Duygularınızı etkiliyen en önemli kimyasallar kuşkusuz epifiz bezinden salgılanan Serotonin ve Melatonin hormonlarıdır. Siz güldükçe ve neşeli oldukça bu hormonların salınımı artmaktadır. O yüzden bol bol gülün 🙂

 5. 5 Yardım Etmek


  Günlük yaşamda insanı büyük ölçüde etkileyen faktörlerin başında stres gelmektedir. Strese sebep olan ise böbreküstü bezlerden salgılanan Kortizol Hormonudur. Bu hormonu mümkün oldukça düşürmek için birilerine yardım etmek, gülümsemek, hoş sözlerde bulunmak en etkili reçetelerdendir. Unutmayın sizi siz yapan çevrenizdeki insanlardır ve onları asla yalnız bırakmamalısınız.

 6. 6 Heyecan-Adrenalin


  Önceki bölümlerde de belirttiğim gibi ruhsal yapınızı etkileyen bazı hormonlar vardır. Dopamin ve Adrenalin sizi gün içerisinde enerjik olmanızı sağlayan en önemli nörotransmitter kimyasallarıdır. Beyin monotonloğu asla sevmez, bu yüzden heyecanlı, hareketli ve adrenalin dolu bir beden hem ruhen hem de bedenen çok sağlıklı olacaktır.

 7. 7 Sevmek


  Bu duygu şimdiye kadar anlattıklarımızdan çok farklı. Kelimeler ile anlatmak her zaman yetersiz kalır. Bu öyle bir his ki kalbiniz çarpar içinizde kelebekler uçuşur, gözlerinizin içi güler adeta. Sadece bir insana karşı değil bir canlıyı veya doğayı sevmek de aynı duyguları hissettirir size. Hayat sevgiyle başlar, sevgiyle güzelleşir. Huzurlu ve mutlu bir dünya için önce kendinizi sevmeyi, sonra herşeye sevgi gözüyle bakmayı öğrenin.

  "Dünyayı Ancak Sevgi Kurtaracak"


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
OHA! OHA!
0
OHA!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Alkış Alkış
0
Alkış
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun