Siyasilerden Başsağlığı Mesajları

1 dakikada okuyabilirsiniz


Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatının ardından başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere birçok siyasetçi baş sağlığı mesajı yayınladı.

Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören 80 yaşında vefat etti. Erdoğan Demirören’in vefatının ardından siyaset dünyasından isimler başsağlığı mesajları yayınlayarak duygularını dile getirdiler. İşte o mesajlar:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

"Demirören Holding'in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatını teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Çalışma hayatında önemli başarılara imza atan, ülkemize değerli katkılarda bulunan kıymetli sanayici ve iş adamı Erdoğan Demirören, her zaman hayırla yad edilecektir. Merhum Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve iş dünyamıza başsağlığı diliyorum."

Başbakan Binali Yıldırım

Ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sağlayan Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdoğan Demirören'in vefatını büyük bir teessürle öğrendim. Erdoğan Demirören, Türkiye'nin ekonomik olarak güçlenmesi ve sanayi atılımlarıyla kalkınması için hayatı boyunca büyük hizmetlerde bulunan, binlerce kişiye istihdam sağlayan seçkin ve saygın bir iş adamı olarak hatırlanacaktır. Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet, ailesine ve bütün sevenlerine başsağlığı diliyorum.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in hayatını kaybetmesinin ardından yaptığı açıklamada, şunları söyledi: "Allah rahmet eylesin. Erdoğan Demirören bu ülkenin önemli üreticilerinden bir tanesiydi. Sanayiciydi, iyi bir iş adamıydı. Memleketimize hem ekonomik hem de istihdam açısından büyük katkıları olmuştu. Gizlenmeyi sevmeyen bir adamdı. Sorumluluk almaktan kaçmayan bir adamdı. Allah mekanını cennet eylesin. Ailesine başsağlığı diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ

"Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, Demirören ailesine başsağlığı ve sabır dilerim."

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu

"Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet niyaz eder; değerli ailesine, yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabır dilerim."

Mehmet Ağar

"Çok genç yaşta tanıdım kensini. O dönemde Ankara Pazarlarının sahibiydi. İstanbul Emniyeti'nde şube müdürüydüm o dönemde. Devletin imkanları da bu kadar güçlü değildi. Bana o dönemde her ay yüklü miktarda hediye çeki verir, 'Durumu olmayan polis memuruyla paylaş' derdi. Ben de bütün o çekleri, ihtiyacı olan arkadaşlarla paylaşırdım. Çok önemli bir yaraya derman olurdu. Kimsenin de bilmesini istemezdi. Uzun yıllar geçti, 30 yılı aştı, bugün bunu anlatırım. Bu mübarek Ramazan gününde vefatından dolayı derin bir üzüntü içindeyim. Allah gani gani rahmet etsin. İnsan tarafı çok güçlüydü, hep pozitifti, sorun çözücüydü, müşfik ve ailesi başta olmak üzere herkese karşı şefkatliydi. Hep iyiliklerle anılacak bir insan. Her konuda üzerine düşeni hususiyetle yaptı. Bu sabah bir şokla uyandım. Derin üzüntümü ailesiyle, sizlerle paylaşıyorum."

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş

"İş dünyasının önemli isimlerinden Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül

Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefat haberini teessürle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, değerli ailesine, yakınları ve sevenlerine sabır-ı cemil niyaz ediyorum.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatından büyük üzüntü duydum. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal

Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabır diliyorum.

 Kaynak: CNN


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
OHA! OHA!
0
OHA!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Alkış Alkış
0
Alkış
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun