12 Madde de Ojeli Parmaklar :)

Hanımların vazgeçemediği güzellik ve bakım ürünlerinin başında gelen oje zararlı bir güzellik ürünü olarak karşımıza çıkmakta..5 dakikada okuyabilirsiniz


1- Ellerinizi ve tırnaklarını çok zarif gösteren ve güzelliğinizin bir parçası olan ojenin zararları aslında pek de merak edilen bir konu değil. 


2- Küçük yaştaki kız çocuklarından tutun da ileri yaştaki pek çok hanıma kadar pek çok kimsede görmeye alıştığımız ve hiç de yadırgamadığımız oje, en çok toksin içeren güzellik ürünlerinin başında gelmektedir.


3- Her ne kadar ojeler güzel bir görünüm sergileseler de; tırnağı havasız bırakır ve bazı enfeksiyonların oluşmasına fırsat tanır.


4- Formaldehit , fitalat gibi son derece zararlı kimyasal maddeler ojenin içerisinde bol miktarda bulunmaktadır.


5- Aslında oje sürerken tırnakların üst katmanlarını bu zararlı maddeler ile kaplamaktasınız. Bu maddeler renk çözücü olarak adlandırılmaktadır .


6-Sürekli oje sürmenin zararları arasında, içerdiği maddelerden dolayı, siz farkına varmadan, endokrin ve sinir sistemine zarar vermeye ve tahribat yapmaya başlaması yer almaktadır.


7- Asetonun Zararları

Yine ojenin tırnaktan temizlenmesinde kullanılan aseton ve toluen de zararlı maddeler içerisinde yer almaktadır.


8- Bu maddelerde renklerin sıvı şekilde kalmasını sağlar ancak hızlı bir şekilde buharlaşarak, hava yolu ile fazla miktarda toksin solumamıza neden olur ve solunum yolları sistemlerimize zarar verirler.


9- Oje sürmek zaten yeteri kadar zararlı bir işlemdir. Bir de ojeyi uzun süre tırnakta tutmak ayrıca bir zarar kaynağıdır. Sürekli oje sürmek yerine, arada bir tırnakları temizlemek ve oje sürmeden dinlendirmek, tırnakların nefes almasını sağlayacağı gibi, sağlık açısından da siz fayda sağlayacaktır. 


10- Tabi bu arada kullandığınız asetonda önemlidir. Tırnakları kurutan astonlar yerine, tırnak nemlendirici özelliği olan asetonlar tercih edilmelidir.


12- Güzelliğinizden ASLA ödün vermeyin. Günlük hayatta bir çok kimyasal madde ile temas ediyoruz. Ojeyi sürdükten 12 saat sonra en geç çıkarın. Tırnaklarınız hava almasını sağlayın ve sağlılı aseton kullanın. 

Bir bayan makyajından ojesine, saçından topuklu ayakkabısına süsünden vaz geçmemelidir. Sevgiler 🙂 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
OHA! OHA!
0
OHA!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Alkış Alkış
0
Alkış
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun