Hedef, Emek, Haz…

3 dakikada okuyabilirsiniz


Şu çok önemlidir, insanlar yaptıkları bir işten haz almak mutlu olmak ve başardığını hissetmek için ona hemen kavuşmasından ziyade ona ulaşmak için çalışmalıdır işte ancak o zaman gerçekten mutlu olur. Yaptığınız her işe emek verin bu gerek çok basit gerek zor olan bir iş olsun sorumluluklarınızı bilin ve kendinize göre en iyisini yapmaya çalışın. 


Aslında daha az fırsatçı ve çıkarcı daha fazla idealist olun. Her zaman gelişime istekli olun ve motivasyonunuzu düşürmeyin. Amacınızı ve hedefinizi unutmayın. 


Erken kalkın ki dünya erken kalkanların malıdır. Eğer her anlamda o gün işiniz , okulunuz , dersiniz , yemeğiniz, sporunuz, arkadaşlarınız görevleriniz her ne olursa olsun tam anlamıyla her birine emek verdiyseniz işte o zaman gece gönül huzuru içerisinde uyumaya hazır ulaşacaksınız. Tam bir haz zamanı o zaman olur.


Bir süre sonra fark edeceksiniz ki basit kafalarla, işi gücü amacı olmayan, doyumsuz ve tatminsiz insanlardan uzaklaşıcaksınız. Bu arada bazı insanların amaçları kötü ve saçma olabiliyor örneğin erkeklerin kızları tavlayıp onlarla sevgili olmaması onların duyguları ile oynaması gibi tabi böyle saçma ve işe yaramaz amaçlardan bahsetmiyorum. 


Çalışmanın coşkusu muhteşem bir lütuftur. Sonucunu yavaş yavaş almaya başladıkça kendine olan inancın artar ve o coşku buram buram artar.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
OHA! OHA!
0
OHA!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Alkış Alkış
0
Alkış
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun