Dünyada En Çok Kullanılan 5 Kelime

1 dakikada okuyabilirsiniz


Tüm dünyada en sık kullanılan 5 kelimeyi sizin için sıraladık. Tabii ki, bunların Türkçe anlamları ile birlikte.

 1. 1 Cidden


  “Cidden” kelimesi, şimdiki kuşağın en çok kullandığı kelimelerden biri haline geldi. Genellikle bir şey hakkında bir tür inançsızlık ya da bir soru olarak kullanılır. Ancak günümüzde insanlar, daha çok alay kelimesi olarak kullanırlar. Örneğin; " Ciddi Olamazsın." "Cidden öyledir evet"

 2. 2 Çünkü


  “Çünkü”, 14. yüzyılda ilk kez kullanılan bir kelimedir. Genellikle bir şeyin nedenini açıklamak için kullanılır. Örneğin bugün işe gidemem çünkü iyi hissetmiyorum. Yapılan çalışmalar, “çünkü” kelimesinin sınıf odalarındaki en çok kullanılan kelimelerden biri olduğunu ortaya koymaktadır. Öğretmenler öğrencilere bir konuyu açıklarını istediğinde, bu kelime muhtemelen öğrenciler ve öğretmenler arasında bir çok kez konuşulmuştur.

 3. 3 Güzel


  “Güzel” bu kelime de en çok kullanılanlar arasında. Çünkü hemem her zaman bu kelimeyi kullanırız. Bu ve buna benzer kelimeleri hemen her gün cümle içerisinde kullanırız. Gerçek şu ki; biz bu kelimeyi söylemeden, birbirimizle etkileşim kuramayız. “Güzel” kelimesi, günümüz dünyasında o kadar yaygındır ki, bunu söylemek istemediğimizde bile rastgele kullanırız.

 4. 4 Beğen


  “Beğen” dünyadaki en çok kullanılan 5 kelimeden ikincisidir. Bu kelime, Amerikalılar ve İngilizler arasında en çok kullanılan kelimelerden biridir. Çalışmalar, bu kelimenin çeşitli anlamlara sahip olduğunu ve söylemeye gerek olmadığı zamanlarda bile sıklıkla kullanıldığını ortaya koyuyor. “Beğen”, bir şeyi tanımlamak, bir şeyi hissetmek, sevmek , bir şeyden zevk almak ve benzerliği tarif etmek için kullanılan bir kelimedir.  

 5. 5 Merhaba


  Araştırmalar göstermiştir ki, dünya nüfusunun yaklaşık% 70'i telefona erişebilmektedir. Dünyanın her yerinden insanların% 70'inin telefon sahibi olması, milyarlarca insanın her saniye “Merhaba” kelimesini kullandığı anlamına gelir. “Merhaba” şu anda dünyanın en çok kullanılan kelimesidir. Bir kişi sizi aradığında, ağzınızdan çıkan ilk kelime “merhaba” olur. Genellikle, bir ifade ya da selamlama hareketi olarak kullanılır. Birinin dikkatini çekmek istediğimizde merhaba diyoruz, birbirimizi selamlamak istediğimizde merhaba diyoruz. Bu kelimeyi günlük olarak kullandığımız birçok örnek vardır ve tüm bu sonuçlara bakacak olursak bu kelimenin  dünyanın en çok kullanılan sözcüğü olması çok normaldir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
OHA! OHA!
0
OHA!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Alkış Alkış
1
Alkış
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun