Cycling(Spinning) Antrenmanıyla 500 Kalori Yak

3 dakikada okuyabilirsiniz


Spinning egzersizi , yaklaşık 30 ila 80 dakika sürüyor. Antrenmana uyumlu rpm e göre olan müzik eşliğinde, bir yokuş çıkarmışçasına olan dirençle bir de hızlı şekilde düşük seviye direnç ile oluşan bir egzersiz. 45 dakikalık egzersiz sonunda oratlama 500 kalori yakılıyor.Bazı spor salonlarında Cycling dersleri oluyor bazılarında karanlık odada ve disko topu ile birlikte bazıları aydınlık odada. Eğlenceli bir o kadar da yorucu, ter içinde kalıyorsunuz. Kalp atışlarınızın hızlandığı sprint ve aktif dinlenme aşamaları dönüşümlü olarak tekrarlanıyor.

Baya yorucu olmasına rağmen seve seve katlanabiliyorsunuz açıkçası.  Gerçek bisiklet parkuru gibi olması için, egzersiz tırmanışlardan, inişlerden ve düz yollardan oluşuyor.Tek başına bisiklet sürünce kısa yapılıyor  hemen sıkılınıyor, yorulunca hemen bırakılıyor bence çoğu insan bu şekilde. Yani dersteki kadar odaklanılmıyor. Başınızda bir hocanın olması, güzel müzik seçimleri ve kalabalık bir grup ile motivasyonunuz çok artıyor. Ve o süreyi bitirebiliyorsunuz. Oradan mutlu bir şekilde ayrılıyorsunuz. Üstüne güzel bir duş alıp ardından karbonhidratla mükemmel bir bitiriş… KİLO VERME

Spinning, kısa sürede kilo vermenize yardımcı olur.  Gerçekleştirilen egzersiz seviyesi ve süresi yüksek oranda kalori harcatır . Maksimum kalori yakmak ve kendini iyi hissetmek için bu egzersizi deneyin. Bu antrenman, mutluluk hormonu olan endorfin hormonunun  maksimum seviyede salgılanmasını sağlar.

 VÜCUDU ŞEKİLLENDİRME

Spinning  sadece kilo verdirmekle kalmaz, aynı zamanda eklemleri zorlamaksızın bedenin alt bölümünün, bacakların, kalçaların şekillendirilmesi için de faydalıdır. Egzersiz seviyesi ilerledikçe, kaslarınız güçlenir ve dayanıklılığınız artar.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
OHA! OHA!
1
OHA!
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Alkış Alkış
0
Alkış
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun