Cübbeli Ahmet ve Nurettin Yıldız buluştu: Operasyon dış kaynaklı

1 dakikada okuyabilirsiniz


Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, “onun söyledikleri dinlenmez” dediği, ‘Kadınlar dayak yiyorlarsa şükretsinler’ diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı ve ilahiyatçı Nurettin Yıldız’ı ziyaret etti.

Bazı haber siteleri bu ziyareti, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı birleşiyorlar” olarak yorumladı. Ama buluşmaya moderatörlük yapan gazeteci Nevzat Çiçek böyle bir şeyin gerçek olmadığını açıkladı.

Sosyal Medya adresinden açıklama yapan Çiçek buluşmayı şöyle anlattı: Bir aydır zaten bir araya gelmek için hocalar birkaç kez görüştü ama programları uymamıştı bu nedenle görüşme geçen hafta gerçekleşti. Hocaların buluşmasını Cumhurbaşkanına karşı birleştiler tarzı bir yaklaşımla sunmak doğru değildir.

Hocalar buluştu çünkü, beş-on sene önceki sohbetlerden cımbızlanarak bir operasyon çekiliyordu tümüne. Bu konu masaya yatırıldı. "Böyle bir durumda küskünlüklerin ve dargınlıkların yeri ve zamanı değil” dendi.

Ehl-i Sünnete karşı sistematik saldırılar yapıldığı ve bunun hocalarla halkın temasını kesmeye yönelik olduğu, 15 Temmuz’da darbeye direnen bu hocaların üzerine bilinçli gelindiği, operasyonun dış kaynaklı olduğu, hocaların kendi aralarında bir istişare mekanizması kurulması gerektiği” ifade edildi.

Ayda bir mümkünse toplanılmasında görüş alışverişinde bulunulmasının önemli olduğu ve farklı hoca ve kesimlerle de bunun genişletilmesi gerektiği ifade edildi.

Kaynak: CNN


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
OHA! OHA!
0
OHA!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Alkış Alkış
0
Alkış
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun