Bu Gelenekleri Bilmiyorsanız Başınız Belaya Girebilir!

1 dakikada okuyabilirsiniz


Hepimiz yurt dışı seyahatlerinde bulunmuşsuzdur. Ya da merak edip gitmek istediğimiz yerler olmuştur. Gel görelim ki bazı ülkelerin o kadar farklı kültürleri var ki Yok artık dedirtecek şekilde. Yapanları da komik duruma düşürecek nitelikte. İşte sizde bu duruma düşmek istemiyorsanız bunları asla yapmayın.

 1. 1 FRANSA


  Bu ülkede hangi konumda olursanız olun nerede nasıl çalıştığınız en mükemmel şekilde anlatın ama asla şaşırıp maaşınızın miktarını söylemeyin. Çünkü bu büyük bir ayıptır.

 2. 2 JAPONYA


  Birçok ülkemizde gelenektir garsonlara bahşiş bırakmak. Eğer Japonya'da yaşıyorsanız bunu asla yapmayın. Garsonların bunu geri getireceğini göreceksiniz.

 3. 3 NORVEÇ


  Bu ülkede yaşayan insanların birçoğunun dini inancı bulunmamaktadır. Eğer bu ülkede kilise yada inançlarıyla ilgili soru sorarsanız biraz garip karşılanabilirsiniz.

 4. 4 İRLANDA


  Oldu ki yolunuz İrlanda'ya düştü. Buraya gittiğinizde şaka olsa bile İrlanda aksanını taklit etmeyin. Bunu dalga geçmek olarak algılarlar ve tepki alırsınız.

 5. 5 ALMANYA


  Süprizin zamanı olmaz derler. Ama bu laf Almanya'ya uğramamış demek. Eğer orada Doğum günü kutlaması yapacaksınız asla bir gün öncesinden yapmayın. Onlara göre bu kötü şans getirecektir ve asla nazi selamı vermeyin.

 6. 6 KENYA


  Eğer Kenya'da bulunuyorsanız onlara asla isimleriyle seslenmeyin. Nedendir bilinmez bundan hiç hoşlanmazlar. Tercihiniz ya ünvanları ya da beyefendi, hanımefendi olsun.

 7. 7 ŞİLİ


  Şili'de bir restoranda gittiniz ve karnınız çok aç aman sakın çatal, bıçak kullanmamazlık yapmayın. Önünüze çıtır çıtır kızarmış patates kızartması dahi gelse mutlaka çatal kullanın.

 8. 8 SİNGAPUR


  Singapur yasaklarıyla tanınan bir ülkedir ve bu konuda çok hassastır. Toplu taşıma araçlarında yemek yemek, tükürmek, yere çöp atmak, sosyal alanlarda sigara içmek bunlardan bazılarıdır. Oradaysanız asla bunları yapmayınız.

 9. 9 AMERİKA


  Amerika'da bir restoranda gittiniz. Aman sakın ha bahşiş bırakmadan çıkmayın. Arkanızdan pek hoş bakmayacakları kesin. Zaten çoğu restoran, adisyona bahşişi de ekliyor.

 10. 10 İTALYA


  İtalyadasınız ve güne muhteşem bir kahvaltıyla başlamak istiyorsunuz. Sakın Türk azizliğine uğrayıp güne çayla başlamayın. Çünkü İtalya’da kapuçino sabah içilen bir içecektir. Akşam beşte içerseniz garip karşılanırsınız.

 11. 11 UKRAYNA


  Bu ülkede yaşayan bir sevgiliniz var. İçinizden bir süpriz yapmak geldi. Siz siz olun ona bir buket çiçek yollamayın. Çünkü bu mezarlıkları hatırlatmaktadır ve davranışınızı hiç nazik karşılamayacaktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
OHA! OHA!
1
OHA!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Alkış Alkış
0
Alkış
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun