Binlerce Kişi Ayasofya Camii Önünde Namaz Kıldı

1 dakikada okuyabilirsiniz


Binlerce kişi, Ayasofya Camisi'nin önünde sabah namazı için toplandı. Anadolu Gençlik Derneği (AGD)'nin çağrısına cevap veren binlerce insan, sabah namazında sık sık tekbir getirdi. İsrail ve Amerika aleyhine sloganlar atıldı. Kur'an-ı Kerim okunup, dualar edildi. Haberin detaylarını ve çekilen görüntüleri sizlerle paylaşacağız.

Namaz öncesinde, AGD Genel Başkanı Salih Turhan şunları söyledi

"Şu yanı başımızdaki camimiz eğer cami olarak hürmetini koymazsa, bizim için tozdan topraktan ibarettir. Bizim için kıymeti cami olmasından dolayıdır. Biz hiçbir şekilde müze olarak ortaya konmasını kabul etmiyoruz. Bugün bu meydanda sadece Ayasofya Camii için toplanmadık. Ayrıca ilk kıblegahımız olan Mescid-i Aksa için de toplanmış bulunuyoruz. Hepinizin malumu, Amerika'nın başkanı Trump 6 ay önce Ayasofya Camii ile birlikte sıkıntı yaşayan Mescid-i Aksamızın bulunduğu yer olan Kudüs ile alakalı kendi büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyacağını ve ayrıca İsrail'in başkenti olarak Kudüs'ü ilan edeceklerini ifade ettiler. Ayasofya meydanından sesleniyoruz. Biz bırakın Kudüs'ün İsrail'in başkenti olmasını, Tel Aviv'i İsrail'in başkenti olarak kabul etmiyoruz. O topraklar Filistin toprakları oradan def olana kadar bizim mücadelemiz devam edecek" ifadelerini kullandı.

Mekke İmamı namaz kıldırdı

Meydanda toplanan kalabalığa, Mekke İmamı Murat Mustafa El Hasan da sabah namazı kıldı. Namazdan sonra ise,  binlerce kişi cep telefonlarının ışıklarını yakarak, "Zincirler Kırılsın, Ayasofya Açılsın" diye bağırdı. Herhangi bir duruma karşı, tedbir amaçlı çevik kuvvet ekipleri tarafından sıkı önlem alındı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
OHA! OHA!
0
OHA!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Alkış Alkış
0
Alkış
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun