Aziz Yıldırım’dan Flaş Açıklama!

1 dakikada okuyabilirsiniz


Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, TRT Spor’da yayınlanan Basın Tribünü programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. İşte Aziz Yıldırım’ın konuşmalarından öne çıkanlar.

Fenerbahçe için çok önemli bir kongre olacak

"Fenerbahçe için çok önemli bir kongre olacak. Bu sürecin Fenerbahçe için hayırlı olmasını, kavganın dövüşün olmadığı, kim seçilirse seçilsin diğerine destek olacak şekilde bir kongre olmasını arzu ediyorum."

"Kongrede 26 bin katılım hakkı var, 26 bini de katılabilir. Tahmin ediyorum ki, o civarlarda gelmesi lazım, bekliyoruz.” 

"Ali Koç'un erken açıklaması nedeniyle başladı. Biz sonra kendi çevremizle konuşarak çalışmalara başladık."

"Benim vaadim yok. Bir hikaye yaşandı. Bu hikayenin içinde acı da, tatlı da var. Fenerbahçe camiası 3 Temmuz'da çok acı çekti."

"FETÖ Fenerbahçe'yi ele gerçirecekti ardından diğer kulüpleri ele geçireceklerdi. Amaç buydu. En kuvvetli bizdik çünkü."

Maddi kayıplarımız oldu, Şampiyonlar Ligi'ne gidemedik

"1.8 milyar dolar olan hisse senetlerimizin değeri, 4 Temmuz'da 600 milyon dolar'a düştü. Maddi kayıplarımız oldu, Şampiyonlar Ligi'ne gidemedik."

"Bu hesaplaşmayı da ben ve arkadaşlarım yapacak. Benim aday olma amacım bu. Ben bir hesaplaşma yapacağım."

"Ben sırf bu hesabı sormak için arkadaşlarımla birlikte bir 3 yıl daha adayım. Bu 3 yıldan sonra bir kez daha aday olmayacağım. Ne başkan, ne yönetim. Bugünden deklare ediyorum. Tek şekilde görev alırım, o da Fenerbahçe'nin ihtiyacı olur, kapıda bekçi olurum."

Ben Ali Koç'a asla FETÖ'cü demedim

"Ben Ali Koç'a asla FETÖ'cü demedim.  Kapalı kapılar arkasında konuşacak kadar karaktersiz bir adam değilim. FETÖ örgütüne karşı ilk dikilen insan benim. Ben öyle kapılar arkasında konuşmam."

"101 kişi beni şikayet etti diyor Ali Bey. Sanki o şikayeti bizden birileri yapmış. Biz şerefsiz değiliz. Benim bilgim dahilinde bu yapıldıysa ve bunu ispat ederlerse namussuz şerefsizim."

"Bir şey söylenince Ali Bey hemen inanıyor. İnanmayacaksın, rahat olacaksın. Rahat ol ya bir şey yok."

Ben gelmeden önce neler vardı bu kulüpte...

"Ben gelmeden önce neler vardı bu kulüpte... Ölü olan insanlar oy kullanıyordu."

"Şikayet eden kişiler kimlerse tespit edersin. Koskoca Koç Holding'sin. Alırsınız 'Bunlar bize iftira atıyor, gereğini yapın' dersiniz. Beni niye karıştırıyorsunuz ya?"

"81 ilden otobüs getiririm buraya, o gücüm var benim ama bunlar yanlış şeyler. Kongre üyeleri seçim yapacak. Bu seçim gelmezsin bir dahaki seçimde gelirsin, ne olacak?"


Fenerbahçe'nin borcunun nerelerden geldiği belli

"Fenerbahçe'nin borcunun nerelerden geldiği belli. Basket takımının 15 milyon euro açığı var. 4 sene Final Four'a gitti, 60 milyon euro."

"İsteseydik şimdiye kadar sermaye artırımı yapardık ama kulübü kendi kaynaklarıyla idare ettik"

"Sayın Ali Koç, Fenerbahçe Üniversitesi'ne karşı olduğunu söyledi. 2016'da üniversitenin mütevelli heyeti içinde kendisi de yer alıyordu. Bu kadar söyleyeyim. O zaman tenkit edecektiniz şu anda neden ediyorsunuz?"

 "3 Temmuz'un yarattığı tahribatın onarım süreci başladı. Düşen hisse senetlerimiz vardı. Düşmeden önceki o günlerimizi geleceğiz"

Ali Koç sekreterimi arayıp 'Başkanı ziyarete gelmek istiyoruz' diyor

"2 Eylül 2015'te Ali Koç sekreterimi arayıp 'Başkanı ziyarete gelmek istiyoruz' diyor. Benim de yurtdışı seyahatim vardı. Gitmezsem o gün bekliyorum dedim. 9 Eylül'de kulüpte beni ziyaret etti. Bu ziyaretlerinin sebebi nedir diye sordurdum, 'Fenerbahçe ile ilgili' dedi"

"Ben de Fenerbahçe ile ilgili olacak diye Şekip Bey, İlhan Bey, Önder Bey ve Mahmut Bey'i de çağırdım. Bu arada da bizim mahkeme devam ediyor, onlarla uğraşıyoruz. Cenevre'den döndüğümden beri hep kaçak gezdim. Devlet istese beni hapse atardı."

"Sonuç olarak gerildik. Mahkemeyle uğraşırken bize hesap soruyorlar. Yargıtay bitsin bırakacağız, siz de gelin aday olun dedik. Onun üzerine 'Daha ben ölmedim. Ölünce gelirsiniz mirası paylaşırsınız' dedim ve toplantıyı bitirdim."

Ali Koç'la canlı yayına neden çıkayım?

"Ali Koç'la canlı yayına neden çıkayım? Çıkmak için bir neden olması lazım. Sebep olsun da çıkayım. Çıktık kavga edeceğiz, ne gerek var? Devamlı mağduru oynuyor."

 "Otobüs kurşunlandı. Lig lideri olan takım, şampiyonluğa giden takım o gece bitmiştir. Moral olarak bitmiştir. Yabancıların hepsi korkmuştur, yerliler de ne yapsın? Şampiyonluk kaçmıştır. 3 Temmuz da Fenerbahçe'nin üzerinden silindir gibi geçmiştir."

"Galatasaray maçında 3 penaltı verilmedi. 1 tanesi verilse, Fenerbahçe bugün öne geçmişti. Galatasaray maçında Bülent Yıldırım tarafından hakkı yenmeseydi Fenerbahçe'nin, bugün şampiyon olmuştu."

Fenerbahçe'nin kasasında milyon dolarlar vardı da biz harcamadık

"Fenerbahçe'nin kasasında milyon dolarlar vardı da biz harcamadık. Biz yaptık her şeyi. Fenerbahçe'yi bugünlere getirdim. Fenerbahçe'yi halkın takımı yaptım."

"2005'te yabancı sayısının serbest bırakılmasını söyledim. Ancak o zamandan bu zamana her şey değişti. Şu anda kaliteli yerli oyuncu kalmadı.""Seçileceğim, rahat ol. Öyle 'Seçilirseniz, meçilirseniz' yok. Rahat olun."

Kulüp üyelerinin bilgilerini kimseye vermiyorum

"Süleyman Seba varken bağırıyorlardı 'Gelsin, gitsin' diye. Sonra 'Beşiktaşlı duruşu' demeye başladılar. Nereden geliyor bu duruş? Süleyman abiden geliyor."

"Osmanlıspor maçından sonra Aykut Hoca, duygusal yapısından dolayı her şeyde kendisini suçladı. Bundan dolayı ayrıldığını basına ve sporculara bildirdi. 2 gün telefonlarını kapattı. Yöneticilerimiz kendisiyle konuştu, bunların olabileceğini açıkladılar."

"Kulüp üyelerinin bilgilerini kimseye vermiyorum. Bunu ben demiyorum, bunu kanun diyor. Kanun, 'bunu yaparsan, seni hapse atarım' diyor. Vermedik, vermeyiz."

"Seçimden sonra hocayla konuşacağız ve devam edip etmeyeceğimize karar vereceğiz. Transfere sonra bakarız. Çok büyük bir yıldız olacak demiyorum, ihtiyacımız olanı transfer edeceğiz."


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
OHA! OHA!
0
OHA!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Alkış Alkış
1
Alkış
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun