Alıngan Arkadaşlar Sizi Şöyle Alalım :) Hadi Biraz Alıngan Arkadaşlarımızı tanıyalım.

Alıngan kişiler, ortada hiçbir sebep olmamasına rağmen, kapıldıkları duygusal ruh halinin etkisiyle, şahit oldukları her olaydan, duydukları her sözden alınıp... 6 dakikada okuyabilirsiniz


1- Alıngan kişiler, ortada hiçbir sebep olmamasına rağmen, kapıldıkları duygusal ruh halinin etkisiyle, şahit oldukları her olaydan, duydukları her sözden alınıp küsebilirler.

2- Oysa söylenen sözlerin onlarla hiçbir ilgisi bulunmaz. Veya bu kişiler kendilerine söylenen sözleri, alınganlıkları nedeniyle bambaşka açılardan algılarlar. Kendilerine anlatılmak isteneni görmek yerine, hiç ilgisi olmayan çıkarımlar yaparak kendilerine, alınabilecek malzemeler bulurlar ve sonra da küserler.

3- Çeşitli triplere giren , alıngan arkadaşlarımızın, neden dolayı küstüklerini, onları neyin rahatsız ettiğini de açıkça söylemedikleri için, neden böyle bir tavır içinde olduklarını da bir türlü anlayamayız.

4- Onları çözmek için türlü yollar denerler, ancak çoğu zaman bu kişilerin neden alındıklarını tespit etmek mümkün olmaz. Son derece sıkıcı olan bu durumu herkes yaşamıştır. Bu durumda ona sevgi, şefkat gösterip, alınganlığının gitmesi için çaba gösterebilirsiniz.

5- Alınganlığın temelinde yatan nedenlerden biri, bu insanların çevrelerindeki insanları dost olarak görmemeleri, onların söz ve tavırlarını hep aleyhlerinde algılamaları ve güven duymamalarıdır. Bir başka neden ise, bu insanların kendi içlerindeki huzursuzluk ve samimiyetsizlikleridir.

6- Çünkü bu insanlar iç dünyalarındaki yapmacıklığa şahit oldukları için, başkalarının da bunun farkında olabileceğini ve her an bunları yüzüne vurabileceklerini düşünürler.

7- Bazı insanlar da aslında gerçekten alıngan bir tavır içerisinde olmadıkları halde kasıtlı olarak alınmış gibi görünerek, haksız oldukları konularda üste çıkmaya çalışırlar.

8- Küserek, kendilerince karşı tarafı söylediklerine pişman etmek ve geri adım atmalarını sağlamak isterler. Oysa bu tip yöntem ve tavırlar tenezzül edilemeyecek basit tavırlardır. Karşı taraf cahilce, yanlış ya da düşüncesizce bir tavır gösterse dahi böyle bir alınganlık ya da küskünlüğün makuliyeti yoktur. Çünkü her olay hayırla yaratılır.

9- Alıngan insan olmayın! Alınganlar, kimseyle dost olamaz, kimseyi sevemez ve sevilemezler.

10- Sürekli üzüntü ve sıkıntı içinde yaşarlar. Herkese darılıp küsmeleri nedeniyle hep tek başlarına yaşar, yalnız kalırlar.

11- Haklı dahi olsanız, karşınızdakilere rahatsızlık duyduğunuz konuyu açık açık konuşun, eğer hata sizde ise bunu düzeltin.

12- Eğer hatalı davranan taraf bir başkası ise, ona küsmeyin, aksine onu güzel bir şekilde uyarın. Ancak bu şekilde rahatsız olduğunuz konuyu akılcı bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

13- Umarız, alıngan arkadaşlar bu davranışlarından vazgeçerler. Çünkü hem ilgi çekemiyorsunuz, hem karşı tarafın sevgisini kazanamıyorsunuz, karşı taraf sizi anlayamadığı için, bundan çok sıkılıyor ve itici bir görüntü oluşturuyorsunuz. Bir de kendinize zulmediyorsunuz. Bizden söylemesi!

<


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
OHA! OHA!
0
OHA!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Alkış Alkış
0
Alkış
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun