10 Maddede Stephen Hawking’in İlginç Hayatı

1 dakikada okuyabilirsiniz


Fizikle ilgisi olsun veya olmasın Stephen Hawking şüphesiz dünya çapında birçok insanın bildiği ve merak ettiği bir bilim insanı. Şimdi gelin, 10 ilginç maddede Stephen Hawking’in hayatına bir göz atalım.

 1. 1


  Stephen Hawking’in doğduğu tarih bile oldukça manidar. Doğum günü olan 8 Ocak 1942 aynı zamanda Ünlü gök bilimci Galileo’nun ölümünün tamı tamına 300. Yıldönümüne denk geliyor.

 2. 2


  Tıpkı Einstein gibi Stephen Hawking de ilkokul ve ortaokul yıllarında oldukça düşük notlar almakta ve öğretmenleri tarafından zekâ problemi olduğu düşünülmekte.

 3. 3


  Babasının, Hawking'in doktor olmasını istediğini biliyor muydunuz? Ancak Stephen Hawking biyoloji bilimini hiç sevmediğini fırsat bulduğu her ortamda söylemektedir. Oxford’daki üniversite yıllarından beri onun son derece ilgi duyduğu ve asıl başarıyı hedeflediği alan matematik olmuştur.

 4. 4


  Stephen Hawking’in rahatsızlığı özellikle genç yaşlarında daha çok bilime odaklanmasına ve özel laboratuarlar geliştirmesine yol açmıştır. Yani, o bu hastalığa sahip olmasaydı belki şu an bu başarılara imza atamamıştı.

 5. 5


  Henüz çok genç yaşta iken doktorlar tarafından kısa bir ömür biçilmiş olması biyoloji ve tıp bilimini sevmemesinin nedeni olarak da gösterilmektedir. 21 yaşındayken doktorlar tarafından tahmini ömür olarak birkaç sene biçilmiştir.

 6. 6


  Birkaç yıllık ömrünün kaldığı öğrendiği dönemlerde “Yaşamak için sebebim” olarak nitelendirdiği Jane ile nişanlanmıştır.

 7. 7


  Evrenin sınırsız olduğu teorisini ilk ortaya atan Stephen Hawking’dir ve teorinin geliştirilmesinde çok büyük desteği vardır. Bu teoriyi ilk 1983 yılında belirlemiştir ve sonradan geliştirilmesine katkısı olmuştur.

 8. 8


  Bir fizikçi olarak çok sayıda ödülü almaya hak kazanmıştır.

 9. 9


  Kızıyla birlikte çocuklar için bir kitap bile yazmıştır. Kitabın orijinal adı “George’s Secret Key to the Universe” olup kitap George adında küçük bir çocuğun bilgisayarla ilgili ilginç deneyimlerini anlatmaktadır.

 10. 10


  Uzaylıların var olma ihtimaline güçlü bir şekilde inanmaktadır, bu konu hakkında özel teorileri bile vardır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
OHA! OHA!
1
OHA!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Alkış Alkış
1
Alkış
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Format Seçin
Kişilik Testi
Hazırladığınız sorular ile bir sonuca varmak için kişilik testleri oluşturun.
Anket
Kendi sorularınız ile dikkat çekici anketler oluşturabilirsiniz.
Hikaye / Haber
İlgi çekici olduğunu düşündüğünüz içerikler oluşturun
Liste İçerik (1-10)
1'den başlayan klasik liste içerikler üretin
Liste İçerik (10-1)
1. seçeneği sona bırakan geri sayım içerikler oluşturun
Açık Liste
Herkesin ekleme yapabileceği liste içerikler oluşturun